Avstriya Xarici İşlər Nazirliyi Ukraynaya yardımın davam etdirildiyini açıqlayıb
Tarix: 07-03-2025 | Saat: 22:02
Avstriyanın yeni xarici işlər naziri Beate Meinl-Reisinger Avstriyanın Ukraynaya dəstəyinin dəyişməzliyini təsdiqləyib. Bu barədə RİA Novosti məlumat yayıb. Meinl-Reisinger vəzifəyə gəldikdən sonra ilk ictimai çıxışında ukraynalı həmkarı ilə telefon danışığını qeyd etdi və bu zaman o, Vyana kursunun Ukraynaya kömək məqsədi ilə davam etdiriləcəyinə əmin oldu.“Mən açıq şəkildə bildirdim ki, Avstriyanın Ukraynaya dəstəyi, keçmişdə olduğu kimi, gələcəkdə də dəyişməz qalacaq”, - diplomat qeyd edib. Bir gün əvvəl Avstriya parlamentinin aşağı palatasının iclası zamanı ,ölkənin Nazirlər Kabinetinin yeni üzvlərinin deputatların suallarını cavablandırdığı zaman Avstriya Yaşıllarının lideri Verner Koqler Ukraynaya yardımın həcmi ilə bağlı sual verib. Meinl-Reisinger cavab verdi ki, Avstriya Ukraynaya 12,1 milyon avro məbləğində yardım ayırıb.