Valideynlərinə ən çox bağlı olan uşaqlar hansı ayda doğulur?
Tarix: 28-03-2025 | Saat: 12:13
Uşaqların valideynlərinə bağlılığı əsasən tərbiyə və ailədaxili münasibətlərlə formalaşır. Lakin bəzi araşdırmalar və astroloji inanclara görə, müəyyən aylarda doğulan uşaqların emosional bağlılığı daha güclü ola bilər.
aia.az xəbər verir ki, mütəxəssislərin fikrincə, noyabr və dekabr aylarında doğulan uşaqlar daha sakit və düşüncəli olduqları üçün ailə ilə daha yaxın münasibət qururlar. Qış aylarında dünyaya gələn uşaqların duyğusal zənginliyi onların valideynlərinə daha dərin sevgi və bağlılıq hiss etməsinə səbəb ola bilər.
Bundan əlavə, fevral və mart aylarında doğulanlar da həssas və mərhəmətli olmaları ilə seçilirlər. Onların ailəyə bağlılığı yüksək olduğundan, valideynlərinə daha çox sevgi göstərdikləri qeyd olunur.
Lakin ekspertlər bildirirlər ki, uşağın valideynlərinə olan sevgisi və bağlılığı yalnız doğulduğu aydan asılı deyil. Bu münasibət daha çox ailə mühiti, tərbiyə metodları və uşağın fərdi xarakter xüsusiyyətləri ilə formalaşır.