Cənubi Koreyadakı belarusları yaxın günlərdə kütləvi etirazlardan çəkinməyə çağırıblar
Tarix: 01-04-2025 | Saat: 18:41
Konstitusiya Məhkəməsi prezidentin impiçmenti ilə bağlı qərar qəbul etdikdən sonra ölkədə kütləvi etirazlar başlaya bilər.
Belarusun Cənubi Koreyadakı vətəndaşlarına ölkədə hər hansı kütləvi etiraz aksiyalarında iştirak etməkdən çəkinmək tövsiyə olunur, respublikanın Seuldakı səfirliyi çərşənbə axşamı bildirib.
“Koreya Respublikasında daxili ictimai-siyasi vəziyyətin inkişafı ilə əlaqədar səfirlik ehtiyat tədbirlərinə və Koreya Respublikasının qanunvericiliyinə əməl olunmasını xahiş edir”, - deyə məlumatda bildirilir.
Diplomatik nümayəndəlik həmçinin belaruslara heç bir ictimai tədbirdə, xüsusən də siyasi oriyentasiyalı tədbirlərdə iştirak etməməyi tövsiyə edib.
Diplomatlar bildiriblər ki, əgər ekstremal vəziyyətə düşsəniz, səfirliklə telefonla əlaqə saxlamalısınız: +82-10-9912-1796
Cənubi Koreyada vəziyyət
Koreya Konstitusiya Məhkəməsi prezident Yoon Seok-yeola qarşı impiçment işi üzrə aprelin 4-də qərar çıxaracaq. Məhkəmə iclası açıq olacaq və oradan canlı televiziya yayımına icazə veriləcək.