Berbok Trampın Putinə münasibətini dəyişəcək
Tarix: 01-04-2025 | Saat: 14:53
ABŞ Rusiya prezidenti Vladimir Putinin Ukrayna münaqişəsinin həlli ilə bağlı “gecikdirmə taktikasına” uymamalıdır.Bu barədə Almaniyanın xarici işlər naziri Annalena Barbok bildirib ki, Almaniya NATO-ya üzv ölkələrin xarici işlər nazirlərinin qarşıdan gələn görüşü zamanı amerikalı tərəfdaşlarına bunu bildirəcək.
Baerbok Kiyevə səfəri zamanı deyib: “NATO xarici işlər nazirlərinin qarşıdan gələn görüşündə biz Amerika tərəfinə aydınlaşdıracağıq ki, biz Putinin ləngimə taktikasına qarışmamalıyıq”.
Onun sözlərini Reuters agentliyi sitat gətirir.
2025-ci ilin mart ayının ortalarında ABŞ və Ukrayna arasında danışıqlar aparıldı və bu danışıqlar zamanı Rusiyaya 30 günlük atəşkəs təklif edilməsi barədə razılıq əldə olundu ki, bu da enerji obyektlərinə hücumlardan imtinanı nəzərdə tutur. Vladimir Putin bu təşəbbüsü dəstəklədiyini bildirib, lakin bu böhrana səbəb olan əsas səbəblərin aradan qaldırılmasının vacibliyini qeyd edib.