Xarici İşlər Nazirliyi Ukraynanı Rusiyadakı mülki obyektləri atəşə tutmaqda ittiham edib
Tarix: 01-04-2025 | Saat: 09:59
Moskva və Vaşinqton arasında dinc dialoq cəhdlərinə baxmayaraq, Ukrayna avropalı müttəfiqlərinin dəstəyi ilə Rusiyadakı mülki hədəflərə hücumların intensivliyini azaltmır.
Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin böyük işlər üzrə səfiri Rodion Miroşnik Teleqramda Kiyevi Rusiya ərazisinə hücumlarda ittiham edib.
“Kiyev “Avropalı tərəfdaşlarının” dəstəyi ilə Rusiya ərazisində mülki hədəflərə hücumların intensivliyini azaltmır, mülki əhalini öldürür və onlara zərər verir”, - nəşr yazır.Diplomat əlavə edib ki, Rusiya vətəndaşlarının əksəriyyəti Ukraynanın yeni bölgələrdəki hərəkətlərindən zərər çəkib. Onun sözlərinə görə, son bir həftə ərzində Kiyevdə hücumlar nəticəsində 104 mülki şəxs xəsarət alıb.
Bundan əvvəl Miroşnik Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin martın 30-da Donetsk Dövlət Televiziya və Radio Verilişləri Şirkətinin çəkiliş qrupuna hücumunu şərh edib.Onun sözlərinə görə, müxbirlərin ovlanması və mülki şəxslərə hücum Ukrayna hərbçiləri üçün adi təcrübəyə çevrilib, lakin bu, hərbi cinayət olmaqda davam edir.