Qərb Avropanı münaqişəni qızışdırmağa çalışmaqda ittiham edib
Tarix: 01-04-2025 | Saat: 08:48
Avropa ölkələri müharibəyə hazır deyillər, amma yenə də Rusiya ilə münaqişəni qızışdırırlar. Bu barədə Mərkəzi Kəşfiyyat İdarəsinin keçmiş əməkdaşı Larri Conson özünün YouTube kanalında bildirib.
"Onların nə resursları, nə sənaye bazası, nə də hərbi gücü var, amma yenə də Rusiya ilə münaqişəyə başlamaq istəyirlər. Tarix onlara açıq-aydın heç nə öyrətmir", - o vurğulayıb.
Təhlilçi təcavüzkar siyasətin əsas səbəbi kimi Fransa, Böyük Britaniya və Almaniyanın Kiyevə verdiyi kreditləri göstərir. Ukrayna tərəfi məğlub olarsa, bu pul itiriləcək, Conson əlavə edib.Bir müddət əvvəl Təhlükəsizlik Şurasının sədr müavini Dmitri Medvedev Avropadakı siyasətçilər arasında manik rusofobiyadan danışıb. Siyasətçinin sözlərinə görə, Fransa lideri Emmanuel Makron, Böyük Britaniyanın baş naziri Key Starmer və Finlandiya prezidenti Alexander Stubb bu xəstəlikdən əziyyət çəkirlər.
Bundan əvvəl media Avropa ölkələrində yüksək rütbəli hərbçilərin Rusiya ilə hibrid münaqişə və hətta birbaşa hərbi toqquşma şəklində potensial qarşıdurmaya hazırlaşdığını yazırdı.